Очевидно, процес цей відрізняється від того, що описано у регуляторних документах. Реальність значно складніша.
По-перше, бути на лінії вогню значить, що може не бути достатньо часу для збору необхідних документів та проходження всіх юридичних процедур. По-друге, не завжди командування демонструє готовність допомогти бійцю в питанні оформлення учасника бойових дій та отримання всіх потрібних документів. По-третє, навіть документи, які були надіслані в державні органи, можуть лежати без руху або загубитися.
За таких обставин військові або ветерани часто не можуть зібрати необхідні документи самостійно, або чекають відповіді від державних установ протягом місяців або навіть років, не отримуючи бажаний результат.
Втім, якщо в процес включається юрист або військовий адвокат, то за допомогою офіційних запитів до державних установ, військових частин, командування він значно швидше отримує потрібну інформацію та сприяє прискоренню обробки документів для отримання УБД 2023. Такі професійні дії юриста з військових питань дозволяють отримати УБД протягом 2-3 місяців. Тому, якщо ви бажаєте скористатися привілеями та пільгами, які надає статус учасника бойових дій 2014-2023, розсудливо буде звернутися до наших юристів з маркетплейсу ‘Консультант’, подавши заявку в формі вище або зателефонувавши за номером 0 800 33 77 17.
Актуальне питання: хто може претендувати на отримання статусу УБД 2023? Військові, які є частиною ЗСУ, СБУ (Служба безпеки України), а також Національної гвардії; особи, що працюють у Службах внутрішньої розвідки, державній прикордонній службі та державному спеціальному транспорті; військовослужбовці з Військової прокуратури України. Також до цього списку входять особи рядового та начальницького складу таких відомств:
- Управління державної охорони;
- Міністерство внутрішніх справ;
- Державна кримінально-виконавча служба;
- Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації;
- Державна служба з надзвичайних ситуацій;
- Державна фіскальна служба.
Але це стосується лише тих, хто є чи був частиною добровольчих формувань. На даний момент, найчастіше це стосується військовослужбовців, які стали на захист України у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії.